ENJOY Burundi

TRAVEL GUIDE për Burundi! - Mos prisni për momentin përsosur, vetëm të marrë këtë moment dhe të bëjë të përsosur!

Kibunoah Hotel


"Një VENDI për të shijuar"

Hotel Kibunoah është i lumtur të ju mirëpresim në ndërtimin e saj somptuous në lagjen e re elegancë të Kigobe. Në sajë të vendndodhjes së saj, ajo ofron një pamje të pazgjidhura mbi liqenin Tanganika, për të shijuar fllad i butë nga Perëndimi. Projektuar për komoditetin dhe mirëqenien, të vijnë dhe të zbuloni këtë zonë të paqes dhe të bashkëjetesës.

DHOMAT
a pesë yje rehati

Dhomat e mëposhtme janë në dispozicion në hotelin tonë:

  • 3 Suites VIP me një dhomë të gjallë dhe një dhomë gjumi privat
  • 7 Suites Junior
  • 10 dhoma të rregullta

Të Suites Junior VIP dhe kanë një minibar direkt në dhomë.

strehim
Të gjitha dhomat janë të pajisura me një lidhje Wi-Fi në internet dhe një linjë telefonike.

udhëtoj
Ne ofrojmë një shërbim të anijes nga Aeroporti Ndërkombëtar Bujumbura në hotelin tonë, për ardhjen tuaj dhe të largimit.
Për roadtrips tuaj, ju gjithashtu mund të na kërkoni në lidhje me shërbimin me qira makinën tonë.

salla e konferencave
Dhoma Konferenca e Hotel Kibunoah mund të organizohet në lehtësinë tuaj dhe të mirëpritur deri në 200 personat e, me ajër të conditionning.

dyqan ushqimore
Ju mund të blejnë ushqim dhe lokale produkte për një çmim interesante në tregun cene.

restorant
Menuja jonë është një udhëtim autentike kuzhinës nga Evropa në Afrikë. Teknikat e lokale lidhur me një ushqim moderne do të jetë një kënaqësi në shije.

Mëngjesi është i përfshirë për çdo rezervim.
Përveç restorantin tonë, ne gjithashtu kemi një shërbim hotelierike nga koktej në pritjet.

shëndetësor & çlodhje
Gjatë qëndrimit tuaj në Hotel Kibunoah, gëzojnë aktivitetet e mëposhtme tona palestër:

  • Pishinë
  • Palestër
  • Saunë
  • Masazh

Kontakt:

Ju mund të na gjeni në lokacionin e mëposhtme:

Kibunoah Hotel
SOUTH KIGOBE
B.P. 7617 Bujumbura
Burundi

Telefon : +257 22 277 474 ose +257 22 277 575
Mobile : +257 22 277 474
E-Mail : contact@kibunoah.com
Website : www.kibunoah.com

Në zemër të qytetit të Bujumbura, kryeqyteti i Burundi, Hotel Kibunoah është vendi që të jetë për një udhëtim në Afrikën Qendrore.
E vendosur në bregun e liqenit Tanganika verilindor të, Bujumbura është qyteti më i madh dhe port kryesor i Burundit dhe anijeve të shumtën e shefit të eksportit të vendit, kafe, si pambuku, lëkurat, dhe mineral Kanaqe.

 

Share

© 2011 Kënaquni Burundi.

Get Adobe Flash player