ENJOY Burundi

TRAVEL GUIDE për Burundi! - Mos prisni për momentin përsosur, vetëm të marrë këtë moment dhe të bëjë të përsosur!

Hotel Restorant Botanikë


Vendndodhja Botanica është pasurinë e vet më të mëdha.


E vendosur në qendër të qytetit, një i madh bulevard në Bujumbura (Uprona Bulevard) ku mund të gjeni më të madhe të the dyqane, restorante dhe të tjera argëtim. Botanica është 3 minuta nga klubi golfi nga Bujumbura, Klubi kuajve dhe the Qendra sportive "Marrëveshja e" me 8 fusha tenisi dhe një Olimpike mesme pishinë.
Botanikë Hotel Restorant ju mirëpret në një atmosferë të sigurtë dhe të familjes.

Dhoma


e tij shumë i ftohtë rrethinat e gjelbër, the Botanica ka 7 dhoma me Madhësia shtretër mbret me individuale të sigurt, tharëse flokësh, telefon me dalje direkte, satelit TV me ngjyra (mbi 40 Kanalet Frëngjisht, Lusophone, Anglisht)
Çdo dhomë Botanica ofron një eksperiencë unike. The përzierje të dru dhe materiale natyrore ekspozitë një projektimit bukur blends hijeshi dhe seriozitet.

Pushim


Sipas tij tulla dhe ngjyra krem, Restoranti ofron miqve të saj, menu saj rafinuar me enët dhe flavors nga kudo, të bëjë me vlerë tuaj vizitoni ndërsa.
Nën pjergull e saj ju do të gëzojë sidomos zgjedhjen tonë kafe, ndërsa tabelat e tjera pranë pikës uji i vogël i ndriçuar nga dielli do të shtrihet mëngjesin tuaj / paradrekë.

Salla e Konferencave


Hoteli ka një restorant Botanika është salla e konferencave ajri i kondicionuar që mund të strehojë deri në 20 njerëz. Pajisje wireless ofron kontakt saj me botën.

Takimi Room


  • Në rezervim
  • 50.000/ditë
  • I kondicionuar
  • Mund të strehojë deri në 18 njerëz
  • Internet
  • OHP + ekran

Kontakt


9 Bulevardi Uprona, Qendra e qytetit
P.O. Kuti 1251 Bujumbura, Burundi
Lloje Room: Luksoz
Gamë të çmimeve (për dhomë): US $ 90 për një natë
Objektet: Një bar, një restorant, pa lidhje wireless internet, një individ të sigurt në çdo dhomë, një dhomë takimi, një kopsht të shkëlqyer dhe tarracë
Website: www.hotelbotanika.com
E-mail: adrien@hotelbotanika.com , noella@hotelbotanika.com
Telefon: (+257) 22 226792 / 228773
Faks: (+257) 22 250146

Share

© 2011 Kënaquni Burundi.

Get Adobe Flash player