ENJOY Burundi

TRAVEL GUIDE për Burundi! - Mos prisni për momentin përsosur, vetëm të marrë këtë moment dhe të bëjë të përsosur!

Harta e Faqes


  Opcionet   

Përmbajtje

 • Për 

  ENJOY Burundi është një udhëzues online udhëtimit për promovimin Burundi, si një destinacion pushimi të bukur në Afrikë! Këtu do të gjeni të gjitha…

  • Kontakt 

   Asnjë përshkrim gjetur për këtë artikull.

   • Mohim 

    Deklarata Disclaimer përmbajtjes në dispozicion në këtë faqe interneti është për argëtim të përgjithshme dhe të interesit vetëm dhe ne nuk urdhër apo garanton saktësinë e saj ose…

  • Ambasadat dhe konsullatat në Burundi 

   Përfaqësitë e vendeve të tjera në Burundi Belgjika Ambassade de Belgique à Bujumbura Boulevard de la Lirisë, 9 - Bujumbura Tel.:…

   • Ambasadat në Burundi 

    Ambasadat në Burundi Danimarkë nga Australia në Australi » Ambasada e Australisë në Burundi Austri…

  • Përfaqësitë e Burundi jashtë vendit 

   Ambasada e SHBA Burundi në Uashington 2233 Wisconsin Ave NW # 212, Uashington, DC 20007 I tillë: +1-202-342-2574 Faks: +1-202-342-2578 E-mail: burundiembass…

   • Ambasadat e Burundi 

    Ambasada e Burundi në Armeni në Danimarkë Armeni » Ambasada e Burundi në Armeni Austri » Ajo…

  • Biznesit në Burundi 

   Lista e kompanive në Ruanda: Consultants: ALN Consultants Makineri: Interneti Big Makineri: SPIDERNET S.A. Edge e…

   • Ndërbankar Burundi s.a. 

    Si një afërsi dhe bankare me pakicë, Ndërbankar Burundi operon në tre segmente kryesore të konsumatorëve: konsumatorëve nga Tregut Qendrore Bujumbura, kryesor…

   • Konferenca Celexon Qendra 

      http://Digital-burundi.enjoyburundi.info / # 16

   • Brarudi - Bujumbura 

      Boulevard du 1er Novembre, BP 540 Bujumbura Qyteti, Bujumbura Qyteti, I tillë. 22 21 53 60 Telefon. 22 21 53 60 Faks 22 21 59 12 Faks 22 21 59 12…

   • Magazine Isangi Lajme 

  • Drummers Burundi në Holandë 

            

 • Burundi Bwiza 

  Burundi Bwiza thotë Burundi bukur! Kjo faqe e internetit mundohet të tregojë bukurinë e saj dhe mundësitë për të ardhur në Burundi, për një pushim ose për…

  • Historiku i shkurtër në 

   Histori 1500: Edhe para shekullit të pesëmbëdhjetë, Burundi ka qenë një komb i organizuar, një mbretëri me zë…

  • Më shumë rreth Burundi 

   Burundi Demokratike përpunojnë zgjedhjet e përgjithshme nga zgjedhjet universale të mbajtur në qershor 1993 rezultoi në fitoren e palës së Frontit Demokratik të Burundi…

   • Pazar për vendorët (me para) 

    Këtu ju të gjeni një histori në foto si pazar është bërë, ndërsa udhëtonte në Burundi. Sigurisht që ju duhet të kuptojë se pjesa më e madhe e njerëzve në…

   • Ndërkombëtar i Lidershipit Universiteti - Burundi 

    Një fjalë nga ana e Presidentit Në botën ndryshim të shpejtë e sotme, ekziston një nevojë e madhe për ekspertizë në fushën e udhëheqjes dhe qeverisjes së mirë. Në…

  • Qytete dhe qyteza në Burundi 

   I ndodhur në Afrikën Qendrore, drejt lindje të Kongos, Burundi është një rajon malor me një pllajë në lindje. Qytetet Burundi dhe qytetet janë të ndarë në…

   • Qyteti i Mvugo, Makamba 

    Horn në Makamba, Burundi, është një fshat i vogël fishermens. Ajo është shumë afër Saga Nyanza Resort. Ajo është shumë e bukur për të shkuar atje dhe të bëjë fotografitë e njerëzve…

   • Çfarë është atje në Bujumbura 

    Drummers Burundian daulleve të Burundi janë kryer për shekuj me radhë për të festuar Mbretin, ri-rritjen e, fertilitetit dhe familja. Me famë botërore të gjallë…

  • Burundi e bukur - zemra rrahjen e Afrikës 

   Asnjë përshkrim gjetur për këtë artikull.

  • Filma Burundi Promo 

  • Burundi ka fituar çmimin e 1-rë në ITB Berlin 2012 

   Dhe Oscar Turizmi shkon në… Edhe një herë, ndarja e ekspozimit më të mira Awards (BEA) nga nxënësit e shkollës Cologne Biznesit në kuadër të fushëveprimit të…

  • Burundi Bwiza II 

   Divizioni administrative 16 provincat, duke përfshirë Bujumbura City dhe 116 i përbashkët. Çdo krahinë administrohet nga Guvernatori dhe…

  • Mit rreth Mbretit të Burundi 

  • Burundi - Turistët 4 Zhvillim 

   Nëse ju doni të shihni të gjitha 11 Video është nga lart, zgjedhin për videolist këtu poshtë. Por nuk ka zgjedhje, shikoni të gjitha ato.

 • Ku të Stay 

  Hotele: BUJUMBURA: Burimi i të Hotel Nil PB Avenue stadiumit. 2072 Burundi Bujumbura Tel. : (+257) 22 22 52 22 Faks : (+257) 22 22 52 05 E-mail: unë…

  • Bujumbura 

   Bujumbura është qyteti më i madh dhe kryeqyteti i Burundi. Merrni në Ju mund të merrni në nëpërmjet aeroportit, e cila është në afërsi të qytetit. Rregullat për vizë dhe çmimet ndryshojnë shpesh…

   • Hotel Du Lac Tanganyika 

    Një qëndrim i 5 ditë në Burundi krijon një vend pune për një vit. Club Hotel du Lac Tanganyika **** është një ndërmarrje me një ndikim të fortë social dhe…

   • L Amitie Hotel  

    Të gëzojnë qëndrimit tuaj në Bujumbura, kryeqyteti i Burundi Hotel Miqësia është e vendosur në qendër të Bujumbura,…

   • Beausejour Iramvya Hotel 

      HOTEL BEAUSEJOUR IRAMVYA 145, Bulevardi Phone Uprona: (+257) 22252471 / 22252472 / 22252473 , Faks: (+257) 22252474 B.P. 18…

   • Sun Safari Club Hotel 

    Mirë se vini në faqen e internetit të HOTEL Safari SUN CLUB, një hotel luksoz në shërbim të klientëve të klasit të parë. SUN SAFARI CLUB HOTEL është vendosur në qendër…

   • Amahoro Hotel 

    Mirë se vini në hotel Amahoro. HOTEL AMAHORO është një nga hotelet më të mira të klasës ndërkombëtare në Burundi. E vendosur thellë në qendër të kryeqytetit Bujumbura, the

   • Saga turistik 

    Burundi ndryshe! Banesa dhe dhomat e cilësisë për të ushtrive , vendet e trashëgimisë zbuluar, Aktivitetet e natyrës të plotë, industria artizanale të artit… The

   • Keza Saga Plage Hotel 

    Saga Beach, ajo është një vend i plotë në të gjithë për festën tuaj të vërtetë.   In addition to the services of restoration in their rich colors, leisures në rërë…

   • Vendbanimi Hill Top 

    Vendbanimi Top Hill ofron një pamje panoramike e qytetit të Bujumbura në liqenin Tanganyika dhe malet e UVIRA DRC.   Description Top Hill

   • Hotel Restorant Botanikë 

    Vendi i Botanika është pasuria e saj më e madhe. Në qendër të qytetit ndodhet, në një bulevard të madh në Bujumbura (Uprona Bulevardi) ku mund të gjeni shumicën e…

   • Hotel ndritshme 

    Burimi i mikpritjes. MIRESEVINI, HOTEL Bright është një selie të ruajtur mirë me një ambienti të veçantë, gjendet strategjikisht në një banimi…

   • Qyteti Saga e qëndrimit 

    Hotel-Restorant Bed and Breakfast Në qendër të qytetit të plotë, Resort komplekse Saga mirëpret në hotelin më të mirë të mbetet një natë, një javë, një muaj ose më shumë…

   • Dorado Hotel 

    MIRËSEVINI. Sigurisë është stabilizuar të jashtëzakonshme; Dorado Hotel dalë të drejtë në…

   • Fshati Hotel Bujumbura 

    Përshkrim: Hotel Fshati është i vendosur midis një fushë të profilit të lartë të Bujumbura e cila është vetëm 12 makinë km nga aeroporti ndërkombëtar. Villag…

   • Rezidenca e re PARADOR 

    Vendbanimi i ri Parador është i vendosur në kodrat përreth e Bujumbura, vetëm 12 makinë km nga aeroporti ndërkombëtar. Dhoma: Ekzekutiv…

   • Go Hotel 

    Carigradsko Princi Louis Rwagasore, Bujumbura Kiriri, Dhoma lloje Burundi: Dhomë njëshe - Vetëm Apartament-suite - Dopio apartament-suitë Lehtesirat…

   • Alexestel Hotel 

    Avenue HOTEL ALEXTEL MAKAMBA, BOULEVARD DE L'UPRONA      BUJUMBURA MAIRIE Avenue Heha, Bujumbura, Rohero Dhoma lloje I:…

   • Palmeraie La Hotel 

    Hoteli është ndërtuar strategjike rreth një pishinë të bukur. Nga dhoma, ju keni pamje të bukur të kodrat e Bujumbura dhe liqeni. Hotel…

   • Hotel Le Clos des Limbas 

    E vendosur në një zonë banimi vetëm një hap nga qendra Bujumbura, Le hotel Clos des Limbas ju mirëpret në një luksoze, familjare dhe atmosfera autentike.…

   • Hotel Le Bouquet 

    Ri dhe vendosur në mënyrë ideale në qendër të Bujumbura, Hotel Le Bouquet accomodates ju brenda një mjedis paqësor dhe qejfi. Rehati e 14 të saj…

   • Karera Beach Hotel 

    MIRË SE VINI NË KARERA Beach Hotel, Bukuri, Vërtetësia dhe një vend të jashtëzakonshme. Pamje Liqeni Tanganyika, Karera Beach Hotel është ndërtuar për të ofruar…

   • Majë 19 Hotel 

    Majën-19 SPA RESORT hotl Carigradsko d'Uvira, Kajaga BP 2268 Bujumbura, Burundi: Vetë më vete suita dhe luksoze…

   • Via Tanganyika Hotel 

        Contact: I tillë: +257 22 2484 58 / 59 E-mail: infos@viatanganyika.com

   • Celexon Hotel (në ndërtim e sipër) 

    Hoteli Celexon është ende në ndërtim e sipër. Plani është për ndërtesën finsh rreth prill dhe për të hapur hotel rreth Q1 - 2012. ajo do të ketë …

   • Burimi i të Bujumbura Hotel Nil 

      Located in the center of Bujumbura city, Burimi Hotel du Nil është një nga hotelet kryesore Burundi s. Ky hotel me saj…

   • Yombe Palace Hotel 

    Yombe Palace Hotel. Një vend të jetë për pushime apo për biznes, ne jemi vend për të zbuluar në Bujumbura. E vendosur në Avenue gjerë në 15 minuta nga…

   • Roca Golf Hotel 

    Një xhevahir në një tendë bosky. Roca Golf Hotel është një hotel të ndërtuar rishtas në Bujumbura qendër të qytetit, kryeqyteti i Burundi dhe ndodhet pranë gjykatës Golf dhe mbyllje…

   • Vendbanimi Ubuntu 

    I mirëpritur: I ndodhur në skajet e liqenit Tanganyika, Vendbanimi Ubuntu ju ofron pamjet madhështore të liqenit në një mjedis elegant. Një vend ideal për të…

   • Garona Guest House 

    Garona Guest House shtrihet për ju një mirëseardhje të ngrohtë. Garona Guest House është një simpatik i vogël 7 dhoma hoteli, me banjo individuale dhe tualet, ujë…

   • Kibunoah Hotel 

    "Një VENDI për të shijuar" Hotel Kibunoah është i lumtur të ju mirëpresim në ndërtimin e saj somptuous në lagjen e re elegancë të Kigobe. Falë saj…

  • Ngozi 

   Ngozi, qytet, veri-qendrore Burundi. Kjo është një qendër e tregut ndodhet në një lartësi prej rreth 5,740 këmbët (1,750 metra). Zona përreth mbështet bagëtinë…

   • Hotel Star Ngozi 

      Overview: 20 dhoma. Çmimet nga 10.000 bfr - 20.000 Bfr 2 dhoma e takimit, 45 njerëzit dhe 100 njerëz. Restorant, shih menunë në fotografitë! Shënim:…

  • Nyanza 

   Parashikim i kohës | Maps Moti | Radar Weather | Uragani Qendra

   • East African Hotel Nyanza-Lac 

    Mirë se vini në Hotel Afrikës lindore Nyanza KNJ-, ndërtuar mbi shkëmbinj të Mijëvjeçarit në lumin e liqenit Tanganika (DYTË…

   • Saga Nyanza Resort 

    http://digital burundi.enjoyburundi.info / http # 4://digital-burundi.enjoyburundi.info / # 5…

  • Rumonge 

   Rumonge është një qytet në jug Burundi. Ajo është e vendosur në provincën Bururi, 72 km nga kryeqyteti Bujumbura. Koordinon: gjerësi: 3 ° 58 '20 Në jug…

   • Tanganyika Blue Bay Resort  

    është një vend i veçantë ku ju mund të përjetojnë kontakt të natyrës nënës. I ndodhur vetëm 59 Kilometra nga kryeqyteti i Burundi ,Bujumbura, ju jeni…

   • Resha Royal Hotel Imperial 

    Mr. Sila Majyambere,Ruandës-Ugandan biznesmeni, shpesh me banim në Xhibuti, është promotor i këtij turistik "" e përmasa gjigande. Ajo është…

  • Strehim në Bujumbura - Burundi (listë) 

   Bujumbura Rajoni Mairie: AGASARO Guest House,Guest House,  46, AVENUE MUYINGA ROHERO unë tel: 22 220 798, hapur:1999 Aneks Guest House…

  • Kirundo 

   AU Bon monedhë, Guest House, Q KIRUNDO BUSHAZA II QENDRA, i tillë: 22 30 4017, hapur: 2007 HOTEL NGA deklaruar, HOTEL, KIRUNDO QENDRA, Q BUSHAZA, i tillë: 22 30 4638,…

  • Muyinga 

   QENDRORE E MUYINGA Auberge, Han, MUYIERA QENDRA, RRETHIT KIZUNGU, i tillë: 22 30 61 37, hapur: 2004 Auberge Mgr NTERERE, Hotel, MUYINGA, MUYINGA…

  • Rutana 

   HOTEL pishtari, HOTEL,RUTANA QENDRA,tel: 79192115 , email: savinofils@yahoo.fr, hapur: 2010 Fenerë,Konaku,RUTANA…

  • Muramvya 

   FLOWER DRU Hostel, han, Rurale MURAMVYA, i tillë:  78 320 617 Shtëpizë shtëpizë BASE, HOTEL, MURAMVYA, i tillë: 22 26 32 41, hapur: 2002

  • Gitega 

   HOTEL QENDRORE, Hotel, i tillë: 22 40 26 61 / 77 748 990 / 78 830 603, hapur: 2006 HOTEL REBOBOTH, Hotel, Q,MUSINZIRA – GITEGA, i tillë: 22 40…

  • Kayanza 

   HOTEL Carrefour, HOTEL, KAYANZA QENDRA, i tillë: 22 30 5634, hapur: 2000 Guest House BANGA, Guest House, BANGA, i tillë: 77 734 714 / 29 55 30 50 HOUSE Strehimi,…

 • Nuk e humbas 

  • Mpotsa shenjtë Forest 

   Asnjë përshkrim gjetur për këtë artikull.

  • Rwegura 

   Faqja e Rwegura ka marrë falenderimet e famë të dy kompleksit të fabrikës çaj, një nga më të madhe të vendit, dhe liqeni i saj krijuar pas ndërtimin…

  • Kibira Park Kombëtar 

   Ulën në krye të Kongos, Nilit shkon, ndërmjet 1550 dhe 2660m lartësi, Kibira park është një pyll i lashtë madhështor shi mbulon 40.000 hektarë. Ish-…

  • Fshati pygmees e Busekera 

   Të pygmies’ Fshati Busekera ndodhet në skajin jugor të Kibira Parkut Kombëtar, në rreth 5 km nga udhëkryq të Bugarama. Kjo popullsi,…

  • Traktati i Kiganda 

   Themelimi brenda Burundi nga gjermanët nuk ishte e lehtë. Dorëzimi i Mbretit Mwezi Gisabo erdhi vetëm në 06 Qershor 1903, ndërsa pushtuesit u vendosën në…

  • Ju Agasumo Mwaro 

   Për të vizitoni në web site 'Agasumo KA Mwaro s Gallery, ju vetëm duhet të marrë No.18 kombëtare rrugore bashkuar qytetin e Gitega dhe qendra urbane të Mwaro jo…

  • Peisazhi Kulturor i Mugamba  

   Mugamba rajonit është e vendosur në zonën e ndarë e ujit për Kongos dhe lumi Lumenjtë’ sistemeve të. Banesat janë të shpërndara në të gjithë këtë rajon. Temperatura dhënë të ulët…

  • Springs nxehtë e Mugara 

   Burimet e nxehtë e Mugara përbëhen nga dy burime zbritës që dalin në terren në të nxehtë vershojne të rrëshqas poshtë shpatet pjerrta e faqes shkëmbore, para…

  • Kigwena Forest 

   Krijuar në 1954, rezerva pyjore e Kigwena shtrihet mbi 3.300 hektarë në mes 773 dhe 820m lartësi e përgjatë Liqenit Tanganyika në Rumonge komunës. Ajo…

  • Liqeni Nyanza 

   I ndodhur në fushë Tanganyika Liqenit në 123km jug të Bujumbura, Liqeni Nyanza është edhe një vend natyrore dhe historike. Ajo është e karakterizuar nga një kep…

  • Agasimbo valle 

   'Agasimbo’ valle është karakteristike për këtë rajon jugor të Burundi. Ashtu si shumica e valleve meshkuj të Burundi, 'Agasimbo’ valle është…

  • Springs nxehtë e Muhweza 

   Burimet e nxehtë e Muhweza janë vendosur në 4 km në jug të burimit jugor të lumit Nil, në këmbë të pjesës veri-lindje të game Kibimbi. Gjurmët…

  • Gasum, burimi jugor të Nilit 

   I famshëm lumit Nil ka marrë burimin e saj jugor në Burundi, zbritje Gikizi mali në 2 044m lartësi dhe në 6 671km nga pika e kontaktit me…

  • Gorge gjermanët " 

   Faqe Nyakazu turistike është e vendosur në masivin e Nkoma në komunën Kayove, Rutana krahinë. Sipas historianëve, Mbreti i parë i Burundi do të ketë…

  • Gishora Drum shenjtë 

   Gishora është një nga faqet e daulle të famshme të Burundi. Gishora është ulën në majë të një kodre në 7 km nga qendra urbane e Gitega dhe në 200m e Gitega të Ngozi…

  • Kisha Muyaga 

   Misionarët e parë katolike arriti në Burundi kah fundi i shekullit të 19 nga Tanzania fqinje. Dhe vendbanimi i tyre u shënua nga…

  • Karera Falls 

   Bie i lumit Karera janë në Rutana provincën, në komunën e Musongati, 3 km nga zona e kapitalit të zonës Shanga dhe 12 km nga lartë…

  • Intore kërcimtarë luftëtar 

   Luftëtarët e Umwami (Mbret) e Burundi lashtë jo gjithmonë kanë të njëjtin emër; ato të ushtrisë së parë të ngritur në vend për të mbrojtur mbretin kundër…

  • Liqeni i shpendëve ' (Kirundo) 

   Kirundo është një rajon për të dashuruar e natyrës, gjendet në larg-veri të vendit, me një lartësi që variojnë midis 1300 dhe 1800metres. BURUNDIDES ju fton…

  • Pylli i shenjtë i Mpotsa 

   Në shoqërinë Burundian, vdekjen e një nënë mbretëreshë (Umugabekazi) u pasua nga një periudhë të gjatë zisë. Mbështjellur me rroba dhe e mbuluar me Mats, the

  • Investiture Royal 

   Pasardhës i mbretit të mund të fronëzuar pas një ritual të njohur. Pas vdekjes së mbretit, ndërsa Biru e stafit ritualistic s Gallery’ mori…

  • Ujërat termale të Munini 

   Duke burimin e saj në jug-perëndimore shpatet e maleve të Kibimba, i cili edhe lindi në ujërat termike të Muhwezi në veri-lindje, hot…

  • Birding në Burundi 

   Në RUVUBU Park Kombëtar. Ornitologjik Më shumë se 200 specie zogjsh informative kanë qenë të regjistruar, duke përfshirë Ardeola idae, Cirku macrourus, Falco…

  • Saga Beach 

   Saga Beach eshte nje plazh habitshme tërheqës të vendit dhe është një nga tërheqjet turistike të njohura të Burundi. Saga Plazhi i Burundi duket spektakolare…

  • Muzeu Kombëtar në Gitega 

   E vendosur në Gitega, një qytet i madh jo shumë larg nga kryeqyteti i Burundi s, Muzeu Kombëtar pret disa nga informacionet më të mirë arkivor për historinë e…

  • Ingoma 

     The ingoma is a drum covered with a membrane of animal skin. Krye të daulles është gjithmonë më i gjerë se në fund. Ingoma zakonisht është cilindrik…

 • Operatorët turistikë: 

  Këtu poshtë ju do të gjeni organizatat që ofrojnë udhëtime në Burundi. Nga Ruanda:   Mountain Gorilla Safaris organizes tailor made…

  • Mountain Gorilla Safaris 

   Mountain Gorilla Safaris offers tailor made safaris to Rwanda, Burundi, Uganda, Kenia, Tanzania and DR Congo. We are using dedicated experienced driver…

 • Për turistët 

  A ka ndonjë gjë të vlefshme që ky vend i vogël qendror afrikan mund të ofrojë një turist aventurë që kërkojnë? Përgjigja është shumë. Burundi ofron një gamë të…

  • Frazat Kirundi bazë 

   Oya bazë fjalorin - Ego nuk - po Ingo - vijnë! Kallam - shumë, shumë, shumë, shumë (Ndashonje kallam - Unë jam shumë i uritur) Gosë (Gosë kallam) - shumë,…

  • Gustave krokodili 

   Njeriu gjuan krokodili se ka ngrënë më shumë 200 njerëz. Për 20 vjet, pranë liqenit Tanganyika në Burundi, Vendasit kanë qenë të terrorizuar nga një prej më të madhe…

  • Aeroporti Ndërkombëtar i Bujumbura - Burundi 

   Aeroporti Ndërkombëtar Bujumbura (IATA: BJM, ICAO: HBBA) është një aeroport në Bujumbura, kryeqyteti i Burundi. Në 2008, aeroporti ka shërbyer 120,000 pasagjerë. …

  • Ushqim 

   Për një shije të ushqimit Burundian, provoni gjelbër Amaranth 'Ilenga Lenga' - një emër të huazuara nga DRC - ose Cassava lë merak quajtur 'Isombe'.…

  • Restorante, Bare, Disk, etj 

   Më poshtë është një organizatë jo-shterues listën e restoranteve dhe bareve të sugjeruara, për mirësjellje më pjesë e blog Morgan. Check out menu për të mësuar rreth të tjera…

   • Le Cafeier Rusça Sheshi - Kafe Shop 

    Ku mund të na gjeni? Avenue De l'Amitie Building Rusca Plaza Bujumbura - Burundi: By Cell: +257 78 03815 Nga…

   • Rostiçeri Okapi Bar 

    Në ajër të hapur për të mendojë deri në ujë të tjera nga liqeni Tanganyika, ajo është rostiçeri-Bar Okapi të drejtë në bregun e liqenit. OKAPI Beach : Afrikan…

   • Furnizues ushqimesh 

    Një kuzhinë reputacioni i të cilit është i patëmetë. Shërbime të shkëlqyera; çfarëdo kushte! Furnizues ushqimesh e Burundit! Ne jemi shumë krenar të jetë në gjendje për të thënë…

   • Le Safran Rest / Bar / Lounge 

    Shafran është një bar tapas, ku ju mund të gëzojnë ushqimin më të mirë shërbyer! Shafran është një kafene, ndërsa pasdite ose të gëzojnë një pastë shtëpi me çaj ose…

   • Belvedere 

    Belvedere: një vend të jashtëzakonshme për një vend exeptional! Drekë, vagon-restorant ose të gëzojnë një pije, duke shijuar shikime befasues mbi qytetin e Bujumbura…

   • Në restorant Vaya 

    Në Bujumbura: Restoranti "Chez Vaya" në Kiriri, nga 1987 !! me pamje panoramike, 7days hapur / 7 nga 06.30. në 21.30' * Internet WiFi…

  • Rekomandim YouTube by turistike  

   Asnjë përshkrim gjetur për këtë artikull.

 • Natyra e pastër 

  Bururi Kombëtare Rezervë…

  • Kibira Park Kombëtar në Burundi 

   Kombëtar Kibira Park është një park kombëtar në veriperëndim Burundi. Mbivendosja katër provincave dhe mbulon 400 km². Kibira Parku Kombëtar qëndron në majë…

  • Rusizi Park Kombëtar në Burundi 

   Rusizi Kombëtare Parkis më popullor dhe kërkoi tërheqjen pas Burundi turistik. Rusizi Park Kombëtar në Burundi është i njohur zakonisht si Parc de la Kombëtare…

  • Ruvubu Park Kombëtar në Burundi 

   Vend: Burundi, Cankuzo,Karuzi,Muyinga,Zona Ruyigi:43.630 ha:   1,350 - 1,830m Ruvubu…

  • Liqeni Rwihinda Natyrore Reserve  

   E vendosur në Afrikën qendrore, Burundi është një destinacion ideal turistik për të dashuruar e natyrës. Flora dhe fauna e pasur e vendit të tërhequr turistike në asnjë…

  • Bururi Natyrore Reserve 

   Rezervë natyrore e Bururi është një 3300 hapësirë ​​ha pyll lartësi lagur. Qyteti i Bururi ofron vizitorëve këtë panoramë të mrekullueshme. Në këtë vend…

  • Rumonge Natyrore Reserve 

   Natyra Rumonge Rezerva është gjetur në Burundi. Ajo është themeluar në faqen 1980.This është 50 km² Në ndërtim!

  • Liqeni Tanganyika 

   Liqeni Tanganyika konsiderohet si liqeni dytë më e madhe dhe të dytë më të thellë ujërave të ëmbla në botë pas liqenit Baikal në Siberi. I ndodhur në mes të…

  • Kigwena Natyrore Reserve 

   500-ha Kigwena Natyrore Rezerva ndodhet në zemër të pyllit periguinean në Burundi. Ashtu si vetë kombit, Parku ka një natyrore ndershme…

 • Links 

  Kontekstuale Links UWAF beson se investimi më i mirë për të ardhmen e Afrikës është në fëmijët e tij: krijuesit e ardhshme ndryshimin. Prandaj, ne kërkojmë për të mbështetur…

Share

© 2011 Kënaquni Burundi.

Get Adobe Flash player